Блакитна мрія (журнал «Зерно», 2018, № 3)

У статті Ігоря Самойленка йдеться про вирощування льону олійного як спробу альтернативи соняшнику. Журналіст запитує, чи є шанси у цього блакитноквітного малюка супроти гіганта із сонячною короною?

Богдан Черемха, перший заступник генерального директора ТОВ «Баришівська зернова компанія» на півночі України, Чернігівська область, каже, що вирощування льону олійного стає екологічно й агрономічно вигідною справою. Зокрема, в органічній сівозміні віднедавна вони вирощують і льон олійний.

Ігор Брагінець, керівник ПСП «Альфа-Агро» на півдні України, Херсонська область, стверджує, що льон є прибутковим, до того ж у сівозміні – це добрий замінник соняшнику.

Андрій Щедрінов, власник сімейного фермерського господарства «Теллус-Агро» в тій же області, розповідає як він увів льон олійний у сівозміну не як бізнесову культуру, а як агрономічну необхідність. Крім того, пелети з соломи льону – це альтернатива не тільки газу, а й дровам, адже на півдні лісів немає.

Микола Шкурко, генеральний директор ТОВ ПВКФ «Сяйво», голова Ради директорів Громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» звертає увагу на використання насіння льону для харчових потреб. Асоціація переймається скасуванням експортного мита (10%) саме для такого виду насіння, а ще він вірить у співпрацю України і Канади на ринку Європи, де має домінувати українсько-канадський льон, а не казахстанський чи російський, як є зараз. Для цього є чудові передумови.

%d блогерам подобається це: