Україна втрачає експортні позиції на світовому ринку льону

Онлайн-ресурс актуальної інформації про агропромисловий комплекс України AgroPortal.ua опублікував витяги з інтерв’ю з головою Ради директорів Громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Миколою Шкурком про ситуацію на ринку насіння льону:

«Україна в цьому році планує експортувати 9 тис. т насіння льону, що на 25% менше ніж в 2018 році. Головна причина — зменшення посівів та зниження урожайності льону. Цьогоріч посівні площі під цією культурою зменшилися майже у 3,5 рази проти 2010-11 років— із 60 тис. га  до 17,7 тис. га. Було зібрано 20 тис. т насіння олійного льону», — зазначає Микола Шкурко.

За його словами, це дуже малий об’єм у порівнянні із іншими країнами-експортерами. Він зазначив, що Казахстан вирощує льон на площі близько 1 млн га,  Росія — 800 тис. га, Канада — 400 тис. га.

«Ще одна причина, яка робить виробництво насіння льону непривабливим — це введення експортного мита на насіння льону. Ці всі фактори «вибивають» Україну з світового ринку. На сьогодні головним імпортером українського олійного льону є країни ЄС, однак наразі спостерігається зниження об»єму закупівель на 21% у порівнянні з минулим роком», — зазначає Микола Шкурко.

http://agroportal.ua/ua/news/eksklyuzivy/ukraina-teryaet-eksportnye-pozitsii-na-mirovom-rynke-lna/#

%d блогерам подобається це: