Запрошення до обговорення програми розвитку промислового коноплярства

На сучасному етапі зацікавлення аграріїв у вирощуванні конопель важливо врахувати створення механізму співпраці між українськими кластерами, що створюються, для поглибленої переробки конопель.
Цьому має передувати формування достатньої насіннєвої бази конопель української селекції, упровадження культивування конопель за декларативним принципом.
З цією метою 6 квітня Інститут луб’яних культур провів Круглий стіл «Промислові коноплі для розвитку вітчизняної економіки: технології вирощування та сортовий потенціал, насінництво та консалтинг в галузі».

Під час обговорення проблематики виступив представник Сумської обласної державної адміністрації Юрій Гладенко. Він запросив долучитися до громадського обговорення Концепції Державної цільової програми розвитку технічного коноплярства на період до 2025 року, розробленої в 2022 р., у формі електронних консультацій з громадськістю, яка триватиме до 25.04.2023 включно (http://www.apk.sm.gov.ua).

Надавати пропозиції до проєкту зазначеної Концепції потрібно Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації на електронну адресу ( apk-plan@sm.gov.ua).
Контактна особа: Начальниця відділу економічного аналізу, інвестиційної діяльності та розвитку сільських територій Придатко Любов Володимирівна, телефон (0542) 77 15 77.
Результати проведення громадського обговорення проєкту Концепції будуть оприлюднені на офіційному вебсайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

Член Ради директорів ГС «АРЛКУ» Микола Шкурко на продовження запропонував передбачити встановлення державного замовлення на продукцію коноплярства. Для цього варто підключити єдину профільну громадську спілку в галузі коноплярства на чолі з новообраною головою Ради директорів ГС «АРЛКУ» Вірою Ульянченко, яка має досвід співпраці з представниками центральних органів влади.

%d блогерам подобається це: