У Глухові відбувся семінар-тренінг з промислових конопель

У рамках загальноосвітнього проекту «Конопляний університет», Інститут луб’яних культур НААН разом з Асоціацією «Українські технічні коноплі» 2-3 квітня провів семінар-тренінг «Промислові коноплі: вирощування, збирання, переробка».

Метою даного заходу було навчання сільськогосподарських виробників основам вирощування промислових конопель, роз’яснення перспективності та економічної привабливості культури конопель, а також залучення інвестицій у галузь коноплярства.

Цьогорічними учасниками заходу стали представники таких регіонів України як Харківщина, Дніпропетровщина, Київщина, Полтавщина, Кіровоградщина, Хмельниччина, Вінниччина, Сумщина, Чернігівщина, Миколаївщина. У семінарі взяв участь  голова Ради директорів Громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Шкурко М.П.

Найбільше учасників семінару цікавили питання агротехніки вирощування та вибору оптимального, для певних кліматичних умов, сорту промислових конопель, питання збирання та реалізації одержаного врожаю, а

також найперспективніші напрями поглибленої переробки коноплепродукції. Актуальним для виробників залишається питання ліцензування та нормативно-правового забезпечення діяльності галузі коноплярства.

У пленарній частині семінару зокрема виступив д.с.-г.н., професор Вировець В.Г., який доповів, що сьогодні Інститут луб’яних культур має ряд високопродуктивних сортів конопель з повною відсутністю ТГК, які можуть успішно застосовуватися для вирощування на насіння або волокно, а також як альтернативне паливо. При цьому було зазначено, що сучасна селекція промислових конопель має на меті створення високопродуктивних сортів для ефективного застосування в медичній, енергетичній та харчовій промисловості, що потребує, як державної нормативно-правової, так і інвестиційної підтримки.

На економічних аспектах докладно зупинився к.т.н. Примаков О.А. Так, енергетичні коноплі дають з гектара до 20 тонн сухої маси, теплотворна здатність пелет з якої тотожна бурому вугіллю. Насіння конопель при цьому є своєрідним високоліквідним бонусом, адже матиме конкурентну ціну. З реалізацією паливних пелет теж не стане проблем на внутрішньому ринку.

Президент Асоціації «Українські технічні коноплі» Ігнатюк О.Л. окреслив основні напрями розвитку галузі коноплярства, як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках, а також, роз’яснив учасникам особливості оформлення ліцензійних умов для вирощування промислових конопель у відповідності до останніх вимог Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

У практичній частині к.т.н., завідувач відділу інженерно-технічних досліджень Коропченко С.П. продемонстрував учасникам семінару останні розробки в сфері переробки коноплепродукції та проконсультував виробників з питань збирання посівів конопель.

За результатами роботи семінару-тренінгу учасникам вручено сертифікати, якими засвідчується підвищення кваліфікації з вирощування промислових конопель та набуття теоретичних і практичних навичок.

%d блогерам подобається це: