Сумщина є провідною областю України в селекції та технологіях вирощування промислових конопель

Завдяки зусиллям науковців Сумської області вирощування промислових конопель збережено в Україні й активно розвивається. Ведеться співпраця та обмін досвідом з науковими організаціями КНР, Литви, Польщі, Франції, Італії, США та Канади.

Інститут луб’яних культур НААН України (м. Глухів) є всесвітньо визнаною науково-дослідною установою з унікальною науковою школою з луб’яних культур, що була заснована в 1931 році. Працівниками інституту вперше у світі виведено сорти конопель, які не містять наркотичних речовин. В інституті зібрано Українську національну колекцію конопель, яка вважається однією з найбільших у світі й налічує 489 зразків.

Науковцями Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України      (с. Сад Сумського району) розроблено та впроваджено сортові технології вирощування конопель, які дозволяють отримувати високі й стабільні врожаї.

Інститутом луб’яних культур НААН України разом з ТОВ «Хемптехно» розроблено лінію для виробництва лубоволокнистої продукції, орієнтованої на потреби підприємств малого та середнього бізнесу. На потужностях ТОВ «Сумикамволь» переробляється конопляне волокно в нетканий матеріал. Під ТМ «Чарівна ніч» виготовляється постільна білизна з натурального екологічного наповнювача коноплепону. У компанії «Десналенд» вирощують та виробляють екологічні натуральні продукти. Серед продуктів фермерського господарства «Екосвіт» можна обрати десерт у вигляді халви з конопель, а від сироварні O’BEREG у Сумах скуштувати, за оригінальною рецептурою, твердого сиру з додаванням конопель. Усе це було продемонстровано під час АгроЕтно Фестивалю коноплярства Hemp Fest 17 серпня 2019 р. у с. Сад Сумського району на мальовничій території Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України.

У центрі – Віктор Кабанець, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, і Микола Шкурко, голова Ради директорів Громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України», серед учасників фестивалю

Відкриття фестивалю

Мішель Терещенко (у центрі), власник компанії «Десналенд», ділиться досвідом у коноплярстві

Коноплярство має давнє коріння

%d блогерам подобається це: