17 серпня 2022 р. у режимі відеоконференції відбулося засідання Бюро Президії НААН з питання «Промислові коноплі для біоекономіки: наукове підґрунтя». Головував Президент НААН Ярослав Михайлович Гадзало, доповідав директор Інституту луб’яних культур НААН Сергій Миколайович Ткаченко. Акцентувалася увага на суперечностях, які виникли в зв’язку з положеннями законопроєкту № 7457, який регулює обіг конопель, а саме на потребі відокремлення обігу промислових конопель від медичних, так, щоб одне не заважало іншому.
У цьому зв’язку цікавим виявився лист МОЗ від 27.08.2022 № 24-04/1698 1/2-22, в якому пропонується подати окремий законопроєкт про технічні коноплі. Цей лист оприлюднив у чаті відеоконференції координатор кластеру «Слобожанське коноплярство», радник голови Сумської ОДА Юрій Миколайович Гладенко.
В обговоренні узяв участь голова Ради директорів ГС “АРЛКУ” Микола Пантелійович Шкурко, якого було включено до комісії з опрацювання проєкту постанови засідання Бюро Президії НААН. Він запропонував доповнити постанову наступним:
1. Інституту луб’яних культур НААН (Ткаченко С. М.) спільно з Інститутом с/г Північного Сходу НААН (Кабанець В. М.):
підготувати законопроєкт щодо культивування промислових конопель.
2. Рекомендувати Сумській ОДА:
– розширити склад Робочої групи з розроблення проєкту Концепції Державної цільової програми розвитку коноплярства на період до 2025 року, запросивши до її складу представників Харківської, Полтавської, Чернігівської, Київської областей, а також інших регіонів України, де доцільно вирощувати промислові коноплі;
– активізувати в онлайн-режимі діяльність Робочої групи з розроблення проєкту Концепції Державної цільової програми розвитку коноплярства на період до 2025 року в статусі міжобласного дорадчо-консультативного органу, рішення якого є обов’язковими для розгляду Мінагрополітики, відповідними обласними державними адміністраціями.