Навчально-практичний семінар семінар з розвитку коноплярства, який відбувся вчора в с. Сад біля Сум зібрав цього року нечисленне коло фахівців галузі.
Це вкладається в те, що коноплярство є нішевим напрямком і пошук ефективної моделі в ній продовжується. Адже про велич льоно-коноплярської галузі, яка посідала перше місце в Європі в радянські часи, можна тільки згадувати.
У виступі голови Ради директорів ГС «АРЛКУ» Миколи Шкурка було окреслено схему трикутника успіху в агробізнесі, необхідність створення якого зумовлена сучасними викликами перед аграрним сектором України. Те, що захід відбувається в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН є промовистим. У сучасних умовах без участі національної науки не можна гарантувати біо-, еко-, продовольчу безпеки української нації. А це й встановлення і контроль параметрів використання природних ресурсів, гармонізація з положеннями Національної програми «Здорова нація», яка зачекалася на розробку. Тому на часі підняття статусності Національної академії аграрних наук України, надання їй права законодавчої ініціативи й повноважень у своїй компетенції центрального органу виконавчої влади. Таким чином, наукова складова – навчальна, дослідницько-експериментальна та дорадчо-консультаційна є одним із кутів у трикутнику успішного агробізнесу.
Агроасоціації, кооперативні об’єднання формують запит галузі, є ініціаторами законодавчих змін, створюють правила корпоративної поведінки в своїй галузі та вибудовують міжгалузеву гармонізацію аби уникнути дискримінації та недобросовісної міжгалузевої конкуренції. Це другий кут трикутника успішності агробізнесу.
Відновлене на сучасних засадах міністерство агропромислового розвитку має стати диспетчерським хабом щодо виконання директив НААН та ініціатив аграрних об’єднань. У результаті трикутник успіху буде замкнено.
Усе разом – сприятиме розвитку АПК України, в якому коноплярству є місце.