Коноплярство сьогодні

Промислові коноплі – це культура сімейства луб’яних, що віднедавна повернулася на поля. Вона давно була відома українським селянам, з якої виготовляли конопляний текстиль, проте коноплі були довгий час практично заборонені для вирощування в Україні у зв’язку з суттєвим вмістом тетрагідроканабінолу.

Наразі виведено сім сортів промислових конопель селекції Інституту луб’яних культур НААН, дозволених для вирощування в Україні. Усього науковцями установи створено більше 50 сортів промислових конопель.

Останніми роками коноплі висівають біля 30 українських господарств, з яких одні залишаються вирощувати, а інші відмовляються. У 2018 р. площі посівів промислових конопель на Україні не перевищують 1,5 тис. га, тоді як у 2016 р. вони були на рівні 3,5 тис. га. У той же час у Європі лідирує Франція з площею біля 9 тис. га, а загалом у світі – Китай з 70 тис. га, що займає від 65 до 75% ринку конопель. Специфіка світового ринку є такою, що домінує внутрішнє споживання над експортом. У цілому світовий ринок характеризується вузькосегментним позиціонуванням. Причиною спадання на Україні посівних площ є незначний розвиток коноплепереробної галузі, відсутність державної стратегії розвитку внутрішнього ринку.

%d блогерам подобається це: