5-й «HEMP FEST»

7 вересня 2022 року в с. Сад Сумського району Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН провів науково-практичний семінар з розвитку коноплярства «HEMP FEST». Це був уже 5-й поспіль захід у цьому місці, щоправда, цього разу без зайвої реклами й масових заходів.У семінарі взяли участь близько півсотні учасників, половина з яких була з інших областей України.

Спочатку відбувся виїзд на конопляне поле, а потім – пленарна частина. Доповідачі зосередилися на трьох основних аспектах українського коноплярства:

глобальних впливах і співпраці в рамках ЄС ( Олександр Маслак, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА, Юрій Гладенко, координатор проєкту “Слобожанське коноплярство”);

лобістські впливи в агросекторі України ( Микола Шкурко, голова Ради директорів ГС «АРЛКУ», Василь Сергеєв, науковий директор ТОВ «Науково- технологічний центр «Біоресурс»);

науково-практичні досягнення вітчизняної науки (Віктор Кабанець, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, Сергій Ткаченко, директор Інституту луб’яних культур НААН).

Зокрема, в своєму виступі Микола Шкурко закликав виходити на діалог з аграрними асоціаціями, які мають важелі впливу на регулювання аграрного ринку, та налагоджувати співпрацю з ними Інституту луб’яних культур та Інституту сільського господарства Північного Сходу стосовно розробки законопроєкту про промислові коноплі.

Жвава й відкрита дискусія під час семінару та дружньої вечері засвідчили, що коноплярство відроджується та має перспективу.

%d блогерам подобається це: